Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.10.2016 16:30

Hodina s nejkrásnějšími varhaními partiturami

Recitál varhaníka Aleše Bárty.

 

 

Na programu: Bach, Mozart, Liszt, Dvořák a Widor.

 

Vstup volný

 

Kostel Saint-Antoine des XV-XX

66 avenue Ledru Rollin

75012 Paříž

 

Je jedním z nejúspěšnějších českých varhaníků. Svá studia zahájil na brněnské konzervatoři u prof. Josefa Pukla a pokračoval na pražské Akademii múzických umění ve třídě doc. Václava Rabase. Již při studiu se stal úspěšným účastníkem domácích a později mezinárodních soutěží. Je vítězem Mezinárodní varhanní interpretační soutěže Antona Brucknera v Linci 1982, laureátem Mezinárodní varhanní soutěže Franze Liszta v Budapešti 1983 a absolutním vítězem Mezinárodní varhanní soutěže Pražského jara 1984. Jeho koncertní repertoár obsahuje stěžejní díla světové i české varhanní tvorby od baroka po současnost. Jako sólista vystupuje s předními domácími symfonickými a komorními orchestry - Českou filharmonií, Symfonickým orchestrem hl. města Prahy FOK, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Pražským komorním orchestrem aj.
Je častým hostem domácích i zahraničních pódií. Koncertoval v Ra-kousku, Maďarsku, SRN, Francii, Španělsku, Švýcarsku, Finsku, Itálii, Belgii, Rusku, Turecku, USA, Japonsku a Číně. Byl hostem mezinárodních festivalů v Praze, Bratislavě, Lipsku, Istanbulu, Hong Kongu, Berlíně, Avignonu, Tokiu, Londýně a Curychu. Během svého turné v Japonsku v roce 1998 otevíral svým vystoupením novou koncertní síň v Yokohamě.
Aleš Bárta nahrává pro gramofonové společnosti ARCODIVA, Supraphon, Pony Canyon a Octavia Records. Natočil 30 sólových kompaktních disků, za které získal četná ocenění /Zlatá deska Supraphonu, Cena Harmonie, Cena Českého hudebního fondu/. Jeho první CD pro firmu Pony Canyon - J. S. Bach: Complete Organ Works Vol. I - získal v Japonsku v konkurenci předních světových sólistů a orchestrů titul "nahrávka roku".

Místo konání:

Eglise Saint-Antoine des XV-XX

Datum:

2.10.2016 16:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala