Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.11.2017 19:00

Greg Lamy Quartet

České centrum Paříž a Kulturní mise Lucemburska vás zvou v rámci pařížského festivalu JAZZYCOLORS 2017 na koncert skupiny Greg Lamy Quartet, který se bude konat 17. listopadu ve 20h00.

 

Po vydání alba I see you (2009) a Meeting (2014), vám Greg Lamy Quartet představuje : Press Enter !

Originální skladby se vyznačují nejen svým současným názvem, jako např. Control Swift, Erase, Exit et Press Enter, ale jsou především pozvánkou na cestu. Jsou výsledkem více než desetileté spolupráce skladatele a kytaristy Greg Lamy s kontrabasistou Gautier Laurent, saxofonistou Johannes Müller a bubeníkem Jean-Marc Robin. Kvartet absolvoval úspěšné turné v zemi bossa novy, vystoupil v mnoha klubech a na festivalech v Evropě a v New Yorku. 

Kvartetu Grega Lamy se nedá odolat. Press Enter ..... !

 

GREG LAMY QUARTET

GREG LAMY (kytara)
GAUTIER LAURENT (kontrabas)
DAMIEN PRUD'HOMME (saxofon)
JEAN-MARC ROBIN (bicí)

 

DISCOGRAFIE :

I see you (2009) / Igloo Records ; Meeting (2014) / Igloo Records ; Press Enter ! (2017) / Igloo Record

 

Více informací na  WWW.GREGLAMY.COM

Více informací na JAZZYCOLORS 2017

 

 

15. ročník Festivalu Jazzycolors!

Již od roku 2003 Vás festival Jazzycolors každoročně roztančí za zvuků nejlepšího mezinárodního jazzu. Jsme nadšeni, že se s Vámi budeme moci opět sejít a oslavit společně tento již patnáctý ročník!

V letošním roce budete mít možnost po dobu jednoho měsíce navštívit 23 koncertů talentovaných a mezinárodně uznávaných umělců, kteří vás nepochybně okouzlí! Festival vznikl v roce 2003 z iniciativy Českého centra v Paříži a účastnilo se jej 10 zahraničních kulturních center: Od té doby jsme svědky neustále rostoucího úspěchu tohoto festivalu. Pro přesná místa konání jednotlivých koncertů doporučujeme navštívit webové stránky programace festivalu.

Pokračování Jazzycolors by nebylo možné bez kvalitní programace ze strany zahraničních kulturních centrer a institutů a bez podpory našich partnerů, SACEM, města Paříže a Ministerstva kultury.

Chtěli bychom rovněž poděkovat našim partnerům:  le Carreau du Temple, les Archives Nationales a la Fondation Biermans-Lapôtre, kteří se letos opět k festivalu připojí a budou hostit několik koncertů.

Bojan Z, patron festivalu, který dokonale ztělesňuje naši filozofii, zahájí slavnosti společně se skupinou AXIOM v Carreau du Temple koncertem, který bude nepochybně úžasný!

Budeme se na Vás těšit během celého listopadu, abychom společně oslavili tento patnáctý ročník festivalu, který bude zcela určitě mimořádný!

       

 

 

Paris-Prague jazz club

Paris-Prague jazz club se nachází v klenutém sklepení Českého centra Paříž, v samotném srdci francouzského hlavního města ve čtvrti Saint-Germain-des-Prés, která je tradičním pařížskou kolébkou jazzu již od 50. let 20. století. 
Svou činnost započal před 16 lety, a to 9. listopadu 2001. Od té doby se stal jedním z oblíbených míst milovníků jazzu ve Francii. Paris-Prague jazz club je také vyhledávaným místem pro setkávání Francouzů s Čechy i Slováky. Klub nabízí možnost drobného občerstvení a vaši žízeň uhasí české pivo Budweiser Budvar (za nejpříznivější cenu ve čtvrti!).

Klub otevírá každý pátek od 19h do půlnoci.
Hudba začíná ve 20h.

Happy hours od 19h do 21h.

 

Vstupné: 5 €
Snížené: 3 €

 

Oficiální partner: Budweiser Budvar

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

17.11.2017 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala