Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.4.2018 - 7.4.2018

Festival českého divadla “Fais un saut à Prague“

Od 4. do 7. dubna 2018 bude probíhat v pařížském divadle Anis Gras první ročník festivalu Na skok do Prahy (Fais un saut à Prague), který si klade za cíl představit francouzskému publiku současné trendy českého divadla, a to především formou zinscenování současných českých textů přeložených do francouzštiny za přítomnosti autorů.

 

Pařížská přehlídka vzešla z iniciativy festivalu francouzského divadla v Praze Sněz tu žábu. Jejím cílem je vytvořit na druhé straně pomyslného mostu platformu, která by pomohla upevnit spolupráci a komunikaci francouzsko-české umělecké sítě a zároveň vytvořila prostor k setkávání dvou kulturních a uměleckých skupin. Kromě samotných inscenací budou na programu festivalu doprovodné pořady, organizovaná i neorganizovaná setkání, workshopy a koncert.

Projekt je iniciován a produkován festivalem francouzského divadla Sněz tu žábu, jehož čtvrtý ročník letos proběhne ve Studiu ALTA od 10. do 13. května, a pařížským divadlem Anis Gras - le lieu de l’autre, za podpory a spolupráce Českého centra v Paříži a agenturou Dilia.

 

Organizační tým festivalu: 

Linda Dušková

Linda Dušková je absolventkou režie na Katedře alternativního a loutkového divadla pražské DAMU. Věnuje se také překladům, dramaturgii a zvukové tvorbě. V současné době působí v Paříži v rámci uměleckého doktorského programu SACRe při Conservatoire National Supérieur d'Art Dramatique a Ecole Normale Supérieure.

 

Natálie Preslová 

Studentka divadelní vědy na FF UK, dramaturgyně, překladatelka, ředitelka festivalu francouzského divadla Sněz tu žábu. Jako dramaturgyně spolupracovala například s Malým divadlem v Českých Budějovicích, Slezským divadlem Opava nebo Divadlem Puls. Za překlad divadelní hry Je to prdel, ne? získala čestné uznání v soutěži o Cenu Evalda Schorma za rok 2012. Za scénář k dokumentárnímu dramatu Plné ruce revoluce (spoluautor Janek Lesák) získala 2. místo v soutěži o Cenu Evalda Schorma za rok 2014.

 

Program:

Mezi hlavními hosty pařížského festivalu budou spisovatelé a dramatici Magdalena Frydrychová a David Košťák, režisér Jakub Maksymov a výtvarnice Barbora Sléhová.

 

Pro více informací navštivte webové stránky festivalu.

Místo konání:

Anis Gras, 55 rue Laplace, 94110 Arcueil

Datum:

Od: 4.4.2018
Do: 7.4.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala