Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.1.2017 - 11.3.2017

Elegance

Vernisáž ve čtvrtek 19. ledna 2017 od 18h30.

 

vystavovaní umělci:

Roger SCHALL, Antanas SUTKUS, Pavel BANKA, Philippe TARABELLA,

Igor SAVCHENKO, Laurent FIEVET, Sergey MAXIMISHIN, Igor MOUKHIN,

Evgeny MOKHOREV, Vadim GUSCHIN, Alexander SEMENOV, Olga FEDOROVA, Oleg DOU,

Dmitry SOKOLENKO, Shunsuke OHNO, Ilya DOLGOV, Katerina BELKINA, Ilan WEISS, 

Anna DANILOVA, Nicolas TOLMACHEV

 

Elegance je záhadná jako sama duše. Všichni o ní mluví, ale nikdo ji není opravdu schopen popsat - jednoduše, vědecky. A přesto existují módní časopisy, které nás o ní učí jako ve škole. Jaké štěstí! Můžeme odstranit vrásky, naučit se chodit vzpřímeně, koupit si nejkrásnější šaty – a ani to nezaručuje eleganci! Tato tolik uctívaná vlastnost se nevysvětluje, je to vnitřní melodie, jednoduchá a promyšlená zároveň.

Výstava „Elegance“ je případovou studií, lyrickým přeletem, procházkou luxusním obchodem, kde se můžete dotýkat vystavených šatů, osahat si materiál, bez toho aniž byste si šaty nechali nabídnout.

Co se elegance týče – fotografie se mi jeví jako vhodné médium. Co lépe než fotografie zachytí viditelnou a přesto skrytou pózu, přístup, ducha. Fotografie zůstává médiem okamžiku – a tudíž upřímnosti. Na fotografii se každá nedokonalost objeví na povrchu. „Bez elegance v srdci není elegance“, tato slova Yves Saint-Laurenta staví fotografii na první místo. A tak zkusme pochopit eleganci právě pomocí fotografie občas doplněné kresbou.

Umělci vystavovaní v Russiantearoom zpracovávají eleganci různými formami…Spojuje je křehká elegance, jemný humor, klasicismus a modernismus, čistota. Výstava vypovídá také o eleganci uměleckého vyjádření, tedy o eleganci, která urovnává prostor a zbavuje ho nepotřebného, marnivého a snaží se dosáhnout svého nejvyššího stupně – nesmrtelnosti…

 www.rtrgallery.com

 

Russiantearoom Gallery

info@rtrgallery.com

+33 6 63 20 23 33

Místo konání:

74 rue Joseph de Maistre, 75018 Paris

Datum:

Od: 19.1.2017
Do: 11.3.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala