Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.3.2015 20:00

Duo Slavík-Hoang

Jiří Slavík - kontrabas; Antonin-Tri Hoang - saxofón

 

 

 

Spolupráce Jiřího Slavíka s Antoninem-Tri Hoangem začala v roce 2011 nahráváním Slavíkovy desky „La Jeunesse“ a od té doby se vyvíjela v různých formách. Duo již vystoupilo živě na vlnách rádia France Inter v programu „Summertime“ a do budoucna chystá vydání autorské desky.

 

Jiří Slavík je kontrabasista a skladatel pocházející z Havířova. Ve svých čtrnácti letech se odstěhoval do Říma, kde studoval na konzervatoři Sv. Cecílie. Po následujícíh třech letech v Londýně, kde byl stipendistou Royal Academy of Music, se usídlil v Paříži. Nyní tráví většinu času mezi Francií a Českou Republikou, kde vyučuje na jazzových odděleních pražské HAMU a brněnské JAMU. Od roku 2010 je firemním hráčem D’Addario Strings.

www.jirislavik.com

 

Antonin-Tri Hoang se narodil v Paříži do francouzsko-vietnamské rodiny. Začínal nejdříve jako klarinetista, poté již jako hráč na saxofon vystudoval na jazzovém oddělení Pařížské konzervatoře (CNSMDP). Již během svých studií se stal členem Orchestre National de Jazz, kam si jej vybral vedoucí Daniel Yvinec jako nejmladšího člena ensámblu. Zde působil v letech 2009 – 2013 a vystoupil na předních světových pódiích. V roce 2011 vydal autorskou desku „Aéroplanes“ v duu s pianistou Benoîtem Delbecqem.

www.antonintrihoang.com

 

Vstupné: 10 €, snížené vstupné: 6 €

Janáčkův sál

 

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

11.3.2015 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala