Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.12.2013 20:00

Duo Impulsions

Odile Renault - flétna, Michel Rolland - kytara

 

Program:

Jaroslav Pelikán - úvod, siciliána a variace

Liliane Donskoy - Tcheer... Křik vzletu stěhovavého ptáka - světová premiéra za přítomnosti autorky, skladba je věnovaná Odile Renault

Jan Novák – Jarní chorea

Toru Takemitsu - Toward the sea pro altovou flétnu a kytaru

Maximo Diego Pujol - Suite Buenos Aires


Vstupné: 10 €, snížené vstupné: 6 €

Janáčkův sál


 Odile Renault

 

Odile Renault získala velmi brzy orchestrální zkušenosti díky Komornímu orchestru Caen před tím, než se vydala na dráhu flétnisky do Spojených států. Byla pozvána jako hlavní solistka na příčnou flétnu na festival v Marlboru (USA) na základě doporučení známého flétnisty Marcela Moyse a nahrávala pro Marlboro Recording Society.

Po návratu do Francie se stala sólistkou seskupení l’Ensemble Instrumental de Basse-Normandie.

Odile Renault vystupuje pravidelně a to jako sólistka, komorní hráčka či na festivalech. Její repertoár je široký: od 18. století až po současnost.

Nahrála několik děl soudobých skladatelů jako je na příklad Bruno Ducol včetně skladby pro sólovou flétnu, která jí byla věnována.  Pierre Thilloy jí také věnoval třetí smyčcové kvarteto s flétnou.

Nová profesní setkání jí poskytla příležitost rozšířit své znalosti repertoáru současné hudby o skladby umělců, jako jsou Maurice Ohana, Luis de Pablo, Yoshihisou Taira, Marcland Patrick, Jean-Pierre Drouet, Betsy Jolas a dalších.

Odile Renault je umělkyně, která touží předávat svoji vášeň pro hudbu ostatním. Je profesorkou flétny, nyní vyučuje na Conservatoire à Rayonnement Régional de Reims. Je pravidelně zvána, aby vyučovala na letních školách, stále hledá jak nová hudební setkání tak ta mezilidská, předává mladým muzikantům rady, týkající se flétny a stylistiky, které jim umožní prohloubit repertorár, dle jejich vlastního a to s odhodláním, velkorysostí a emocemi.


Michel Rolland 

Michel Rolland je uznávaný za celý repertoár pro kytaru. Interpretuje díla ze všech období, která jsou buď v originální verzi, nebo jsou přepracována, úzce spolupracuje se skladateli, kterým pomáhá s kompozicí skladeb pro kytaru.

Michel Rolland byl pozván jako sólista na polský festival v Lublani, festival v Kutné horě, Forcalquier, Prima la musica v Poitiers, Saint Julien le Pauvre…vystupuje s l’Orchestre national de France (Národním francouzským orchestrem) a s Théâtre du Châtelet (Divadlo Châtelet).

Jako duo vystupoval s P.O Queyras (violo/kytara), v triu s Trio Wiener (kytara), kvintet s členy skupiny A ADER a kvartetu se skupinou  Onyx a dalšími skupinami : Atelier musical de Tours, Ensemble Alternance...Zvláštní pozornost věnuje duu, které založil s Odile Renault.

Nezávisle na koncertování a pedagogické činnosti, Michel Rolland spolupracuje s herci z Théâtre de l'Impossible na představeních od Molièra, Chara, Havla, Kaplana a V. Huga.

Je také zakládajícím členem festivalu "Fusion" (MPAA, Paříž), což je kreativní festival snažící se vytvářet soudobá díla pro kytarové fanoušky.

Michel Rolland učí hře na kytaru, je profesorem na konzervatoři Val de Bièvre (Cachan) a na Pařížské konzervatoři J.P Rameau.


 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

12.12.2013 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala