Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.5.2019 15:00

Cukrárna u Šilhavého Jima - představení pro děti

Mohou desperáty z Divokého západu napravit lekce klasické četby? Je možné pochopit svůj vlastní život při četbě Bílé velryby, Hraběte Monte Christa, Romea a Julie, Vinnetoua nebo Máje? Česká knihovnice Boženka se snaží ze všech sil ve svých čtenářských dílnách v cukrárně U Šilhavého Jima...

O představení

Cukrárna u Šilhavého Jima je představení pro děti od šesti let a jejich rodiče. Příběh z Divokého západu o síle literatury a přátelství je vyprávěním z dob, kdy slovo muže a ženy ještě něco znamenalo, z prostředí desperátů a knihovnic.

Během představení si děti na vlastní kůži vyzkouší boj s živly, lekci plížení, zpěv drsňáckých písní a mnoho dalšího.

Představení vzniklo na základě stejnojmenné knihy Marka Tomana (ilustrace Františka Loubat, nakladatelství Baobab, 2018).

 

Hraje Divadlo Čučka:

  • Spisovatel a diplomat Marek Toman (Sakramentský Bill a další postavy), absolvoval FF UK, působil v literární redakci Českého rozhlasu a od roku 1997 na Ministerstvu zahraničních věcí České republiky. Je autorem několika dětských knih (O Ryzce a Vraníkovi, 2003,  Dobytí ostrova Saaremaa, 2007 nebo Můj Golem, 2009). V roce 2016 vyšla jeho publikace s názvem Chvála oportunismu, v níž prostřednictvím netradiční hlavní postavy - barokního Černínského paláce - popisuje více než tři století dlouhou historii současného sídla české diplomacie.

  • Edita Vaníčková (knihovnice Boženka a další postavy)

 

Délka představení : 50 minut.

Cukrárna u Šilhavého Jima je představení pro děti od šesti let a jejich rodiče.

Vstupné dobrovolné.

© Petr Vrabec

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

18.5.2019 15:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala