Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.11.2016 19:00

Dílny nových divů 2 - Rudolf Fila

malířský esejista

 

 

Rudolf Fila, malířský esejista [1]

(62’) film, ve kterém Rudolf Fila ukazuje a komentuje některé díla vystavená na stěnách či regálech jeho knihovny-ateliéru

 

 

Rudolf Fila, malířský esejista [2]

(56’) film, ve kterém Rudolf Fila komentuje několik „interpretovaných“ knih (Žena, věčná inspirace umění – Zlatá Praha – Jakoby Album – Watteau - monografie o Igoru Minárikovi) i několik přeměn jedné růžové litografie růže

 

koncepce, rozhovory, překlad: Etienne Cornevin,

režie: Alain & Wastie Comte,

produkce: Edice tvrdohlavého hlavonosiče

& Oko, které vidí

© 2013

 

Čím víc rozumíme mechanismům světa, tím méně se jím necháváme očarovat. Před novověkem Vědy, Techniky a Pokroku bylo zázračno všude. Posléze bylo redukováno na něco čistě vedlejšího, co smíme obdivovat jen v určitých chvílích (v dětství, v neděli) a na určitých místech (v ZOO, v muzeích, v kinech).

Naše zvědavost je rozdrobená do nespočetných přepřesných zkoumání a už neumíme přemýšlet nad jednotou ani nad různorodostí CELKU. Jsou naštěstí výjimky: pár básníků – umělců, kteří tvoří, od Romantismu počínaje znovu objevují Velkou Zvědavost a nacházejí záhadné způsoby pátrání po záhadnosti světa.

Tak: zavřete oči dokořán a vstupte s námi do těchto vysněných ateliérů, kde moderní alchymisti přeměňují olovo současného světa ve zlato staronových divů!

 

Ve spolupráci se Slovenským kulturním institutem.

 

 

Janáčkův sál

Vstup volný

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

14.11.2016 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala