Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.6.2017 19:30

Debata se studenty FAMU a Fémis + zahájení festivalu

Součástí filmového festivalu Czech-In festivalu je také debata se studenty Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze a jejich francouzských kolegů z neméně prestižní školy La Fémis. Akce je zároveň spojená se zahajovacím večírkem festivalu.

 

Večer před oficiálním začátkem festivalu Czech-In vám přinášíme debatu se studenty dvou prestižních filmových škol. U stolu zasednou studenti pražské školy FAMU a jejich protějšky z pařížské La Fémis. Hlavním tématem budou rozdílné přístupy ve vzdělávání v oblasti filmových studií. Po skončení oficiální části se můžete zúčastnit neformální debaty nad sklenkou vína. 

 

FAMU

Filmová a televizní fakulta (FAMU) je jedna ze tří fakult Akademie múziských umění v Praze (DAMU, FAMU, HAMU). Její studenti jsou vzděláváni především pro profese spojené s filmem, televizí, elektronickými médii i tradičními sdělovacími prostředky. Mezi její slavné absolventy patří například Miloš Forman, Jiří Menzel či Věra Chytilová. 

La FÉMIS

La Fémis (École nationale supérieure des métiers de l'image et du son neboli Národní vysoká škola oboru obrazu a zvuku) je nejprestižnější francouzská státní filmová vysoká škola v Paříži. Založena byla v roce 1986 a od té doby zaujala významné místo v audiovizuálním světě. Mezi její absolventy patří např. Alain Resnais či François Ozon.

 

 

 

 

 

 

Filmový festival Czech-In

Czech-In (zahájen v roce 2009), představí ve dnech od 9. do 16. června 2017 to nejlepší z nejnovější české a slovenské filmové produkce.  

Cílem Czech-In festivalu je propagace české a slovenské filmografie ve Francii. Tento festival je finančně podporován Českým národním fondem pro kinematografii, ministerstvem kultury ČR, ministerstvem zahraničních věcí ČR. Zároveň je pod patronací velvyslance ČR ve Francii. 

 

Více informací o festivalu naleznete na naší stránce věnované celému festivalu: 4. ročník filmového festivalu Czech-In

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

8.6.2017 19:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala