Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.4.2011 19:00 - 0:00

David Laborier Trio

Modern jazz

 

 

 

David Laborier, kytara; Boris Schmidt, kontrabas; Michel Mootz, bicí

 

David Laborier začal hrát na kytaru ve svých třinácti letech. Ve svých studiích pokračoval na jazzové sekci Lucemburské konzervatoře, potom odjel studovat do Bostonu na Berklee College of Music. Doprovázeli ho Richie Hart, Eddie Tomassi, Garrison Fewell a Jon Damian. Po završení bakalářského studia v roce 1999 vystupoval v Evropě a ve Spojených státech v roli sidemana i frontmana. Když žil David Laborier ve Spojených státech, vyučoval na dvou školách v New Jersey, na Westerhoff School of Music and Art a na Sylvan Academy of Music. Po návratu do Evropy pokračoval ve studiích na Královské konzervatoři La Haye v Nizozemí, kde dokončil magisterské studium ve třídě Eefa Alberse. V roce 2006 se stal profesorem na jazzové sekci Lucemburské konzervatoře.

Jeho první album, nahrané triem (kytara, varhany, bicí) v roce 2003, předkládá originální kompozice ve stylu klasického tria. V roce 2004 se připojil k okruhu hudebního vydavatelství WPR, kde mu vyšlo album ‘Tease’, vyznačující se velice osobitým hudebním obsahem, ovlivněným různými fúzemi, cool a modern jazzem. Album mělo velký úspěch u kritiků.

Poslední osobní realizace Davida Laboriera pro WPR s názvem „Ye Ole Truckstop“ se objevila v březnu roku 2007. Toto album obsahuje tři nové kusy odrážející hudební vývoj skupiny, týkající se spíše konceptu než vlastních kompozicí. David Laborier Band (s basákem Borisem Schmidtem, bubeníkem Michelem Mootzem a klavíristou Marcem Mangenem) vystupuje pravidelně v Lucembursku, Belgii, Francii, Rakousku a Německu.

David Laborier spolupracuje na mnohých projektech v Lucembursku a ve Velkém regionu, a to jako kytarista, aranžér a skladatel. Také spolupracoval s jazzovou zpěvačkou Leanou Sealy, se kterou nahrál alba „On The Street Where You Live“ (2004) a „Undecided“ (2009). Je rovněž členem skupiny Largo Gasta Waltzinga, která právě vydala nové album „It’s All About Us“ (2009). Nahrával se zpěvačkou Maggie Parke („Ever“, 2006), s níž rovněž spolupracoval na projektu stmelujícím pětici lucemburských zpěvaček („Luscious Ladies Project“, 2008). Prostřednictvím svých dvou posledních projektů se pravidelně vydává do poprockového světa. V posledních letech David Laborier hraje pravidelně s Lucemburským filharmonickým orchestrem pod vedením Gasta Waltzinga v rámci populárních koncertů, na které jsou zváni mimo jiných Didier Lockwood, New York Voices či multiinstrumentalista James Morisson. Hraje, aranžuje a komponuje pro Lucemburský národní jazzový orchestr, se kterým vystupuje Didier Lockwood, George Duke a Paquito D’Rivera. David Laborier spolupracuje s Rhodou Scott, Paquito D’Rivera Sextetem a s indickým hudebníkem Deobratem Mishrou. Skládá filmovou hudbu a příležitostně se objevuje na různých festivalech, např. v Řecku, v Rumunsku, ve Vietnamu, v Portugalsku, v Německu, ve Francii a v Lucembursku. 

 

www.wpbooking.com/artists-david-laborier-trio.html

 

Ve spolupráci s Velvyslanectvím Lucemburska.

 

Paris-Prague jazz club otevírá každý pátek od 19h do půlnoci (kromě školních prázdnin).

Hudba začíná kolem 20h30.

Pomocný dramaturg : David Rolland.

 

Vstupné: 5 €, snížené vstupné: 3 €.

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

29.4.2011 19:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala