Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.4.2011 19:00 - 0:00

David Dorůžka Trio

V rámci zvláštního týdne Pražského jara v Českém centru Paříž.

 

 

 

David Dorůžka, kytara

Yoni Zelnik, kontrabas

Karl Jannuska, bicí

 

 

 

 

 

 

 

 

Paris-Prague jazz club otevírá každý pátek od 19h do půlnoci (kromě školních prázdnin). Hudba začíná ve 20h30. Pomocný dramaturg: David Rolland.

Vstupné : 5 €, snížené vstupné : 3 €.

 

 

 

 

David Dorůžka (narozen 1980 v Praze) začal hrát na kytaru v deseti letech a od čtrnácti let účinkoval s předními hudebníky na české jazzové scéně. Byl členem skupiny Eye of the Hurricane a tria Jaromíra Honzáka. V roce 1995 mu byla Českou jazzovou společnosti udělena cena "Talent roku". Účinkoval na deskách Karla Růžičky Jr. (You Know What I Mean, 1997) a Jaromíra Honzáka (Earth Life, s bubeníkem Jorge Rossym, 1998); obě desky získaly ocenění jako “deska roku” v České republice. V letech 1999 až 2002 žil Dorůžka v Bostonu ve Spojených státech, kde studoval skladbu a improvizaci na Berklee College of Music. Mezi jeho učiteli byli Joe Lovano, Mick Goodrick a George Garzone. V létě 2000 se Dorůžka zúčastnil mistrovského kurzu pro mladé hudebníky v Aspen v Coloradu, kde jeho lektory byli mimo jiné Herbie Hancock, Brian Blade, Joshua Redman a Christian McBride. Dorůžka byl do tohoto kurzu vybrán jako jediný kytarista na doporučení Pata Methenyho. V létě 2002 se Dorůžka zúčastnil evropského turné s projektem Swinging Europe pod vedením pianisty Django Batese. Po dokončení studií na Berklee Dorůžka žil v letech 2002 a 2003 v New Yorku, kde natočil CD Hidden Paths, které získalo ocenění Anděl jako deska roku 2004 v kategorii Jazz&Blues. Od konce roku 2003 Dorůžka pobývá opět v Evropě a koncertuje především se svým triem a také s kvartetem se švédskou zpěvačkou Josefine Lindstrand.

Dorůžka se objevil na významných festivalech v USA (Monterey, Cleveland a další), Kanadě (Montreal), a v mnoha evropských zemích (festivaly ve Vienne, Kodani, Varšavě, Athénách a další). Mezi zeměmi, ve kterých účinkoval, jsou Spojené státy, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Francie, Španělsko, Portugalsko, Dánsko, Švédsko, Řecko, Polsko a Slovensko. K seznamu hudebníků, s nimiž spolupracoval, patří Jorge Rossy, Django Bates, Tiger Okoshi, Perico Sambeat, Albert Sanz, Rodney Green, Orrin Evans, Kenwood Dennard, Phil Wilson, Greg Hopkins, Don Grusin a mnoho dalších.

www.daviddoruzka.com

 

www.karljannuska.com

www.festival.cz

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

1.4.2011 19:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala