Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.10.2017 15:00

krooa krooa Radka Fridricha v Paříži

Prezentace sbírky básní krooa krooa a setkání s autorem Radkem Fridrichem se uskuteční 29. října 2017 v aule Halle Saint Pierre.

 

Nakladatelství Revue K a České centrum Vás srdečně zvou na prezentaci básnické sbírky krooa krooa od Radka Fridricha, přeloženou do francouštiny Xavier Galmiche a obohacenou 14 malbami od Martina Koláře. Rovněž Vás zvou na prezentaci knihy In sole nostrum od Philippe Agard obohacenou malbami od Jean-Pierre Plundr.

Čtou: Marion Bonassies, Anne-Marie Stikel-Martinez, Benoît Martinez, Markéta Zatloukalová a Radek Fridrich

Krooa krooa

Do krajiny Sudet (pohraniční regiony dříve osídlené českými Němci vyhnanými po druhé světové válce) navrací Radek Fridrich temný kult. Naříká jako bytost v pohádkách. Zahraniční lexikální interference, která vede ve stejných sbírkách až k mánii (Erzherz, Molchloch, Krooa-krooa), má archaickou sílu magických hesel. Navrací se ke smrti a zmizení. Fridrichova poezie znovu oživuje zapomenutý hlas druhých, ujišťuje těla bez duše, že nejsou zapomenuta. Rituální jazyk narušuje kouzlo a přináší mír. (X.G.)

Radek Fridrich (narozen 1. prosince 1968), básník a vytvarník. Žije a vyučuje v Děčíně. Jeho poezie je zaměřená na severní Čechy a na krajinu bývalých Sudet.

V neděli 29. října 2017 v 15 hodin v aule Halle Saint Pierre 

2, rue Ronsard, Paris 18e

 

Vstup zdarma

 

 

Místo konání:

Halle Saint Pierre, 2 Rue Ronsard, Paris 18e

Datum:

29.10.2017 15:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala