Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.4.2014 20:30

Světová premiéra Morany Kryštofa Mařatky

V rámci České sezóny a Roku české hudby uvede v divadle André Malraux v Kremlin-Bicêtre Kryštof Mařatka své dílo "Morana, vítání jara v Čechách" pro smyčcový orchestr mladých. České centrum Paříž je spoluorganizátor akce.

 

Od ledna do dubna 2014 bude probíhat pedagogický projekt ve spolupráci s ADIAM, který sdruží 6 hudebních konzervatoří aglomerace Val de Bièvre na předměstí Paříže - Fresnes, Gentilly, L’Haÿ-les-Roses, Le Kremlin-Bicêtre, Arcueil a Cachan - a žáků pařížské České školy bez hranic. Půjde v něm o práci se smyčci prvních ročníků na téma české lidové hudby. V rámci projektu bude nastudováno dílo objednané skladateli Kryštofu Mařatkovi, za jeho součinnosti s hudebníky ansámblu Calliopée. Partitura vyzývá mladé hudebníky, aby okusili krásy středoevropské lidové hudby, aby se naučili něco málo slov česky pro zpívanou část skladby a nabízí jim příležitost vychutnat si poněkud "modernějších" hudebních zvuků… Projekt bude zakončen 11. dubna 2014 světovou premiérou skladby Morana, vítání jara v Čechách pro smyčcový orchestr mladých!

 

Koncert bude vyvrcholením pedagogické práce vedené ansámblem Calliopée a konzervatoří CAVB, za podpory DRAC Ile-de-France, Ministerstva kultury Francie, ADIAM 94, Aglomerace Val de Bièvre a Českého centra Paříž.

 

Vstup volný - rezervace nutná!

Koncert v rámci Roku české hudby.


 

 

 

 


ECAM
2 place Victor Hugo

94270 Le Kremlin-Bicêtre

01 49 60 69 42
reservations.ecam@orange.fr
www.ecam-lekremlinbicetre.com

Místo konání:
Kremlin-Bicêtre
Datum:

11.4.2014 20:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala