Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.1.2015 20:00

Cortot u Janáčka

Koncert v rámci pravidelného cyklu koncipovaného Českým centrem Paříž a jednou z nejvýznamnějších hudebních škol Francie, pařížskou vyšší konzervatoří Ecole normale de musique. Vystoupí žáci třídy komorní hudby Nicolase Rislera.

 

Program:

Camille de SAINT-SAËNS : Tarentella pro flétnu, klarinet a klavír

Louise MOULINIER, klavír

Maiko SAGARA, klarinet

Naeri LEE,  flétna

 

Bohuslav MARTINU :

Pastorále pro violoncello a klavír

Sonáta č. 2 pro violoncello a klavír

Emi IKEYAMA, klavír

Eun-Ji KONG, violoncello

 

Od svého založení v roce 1919 si pařížská Ecole Normale de Musique de Paris klade za cíl, kromě formace virtuózů a pedagogů, šíření francouzského repertoáru. To kvůli tomu sem bezpočet Čechů jelo studovat již od meziválečného období, přilákáni renomé Alfreda Cortota a touhou pracovat po jeho boku a s tvůrci, jako byli Jacques Thibaud, Pablo Casals, Pierre Fournier, Marguerite Long, Diran Alexanian a řada dalších. Mezi ty, kteří docházeli do této školy, kterou básník Paul Valéry nazval "Zlatým domem", můžeme jmenovat například houslistu Alexandra Plocka, violoncellistu Františka Smetanu, klavíristy Rudolfa Firkušného či Josefa Páleníčka, skladatelku Vítězslavu Kaprálovou, skladatele Karla Husu…

Deset poté, co jeho koncertní sál dostal jméno Janáčkův sál, zve České centrum Paříž studenty vyšších specializovaných cyklů školy v rámci nového cyklu koncertů, spolupořádaného oběma institucemi, s názvem "Cortot u Janáčka". Hudební program, který je koncipovaný exkluzivně pro jednotlivé koncerty cyklu (vždy jednou měsíčně a zdarma), klade důraz na českou a francouzskou hudbu.

 

Janáčkův sál

Vstup volný

 

     

 

www.ecolenormalecortot.com

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

29.1.2015 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala