Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.3.2019 20:00 - 21:00

Cortot u Janáčka

Další z cyklu koncertů české a francouzské vážné hudby "Cortot u Janáčka". Ve spolupráci s prestižní hudební školou Ecole normale de musique Alfred Cortot.

Od svého založení v roce 1919 si pařížská Ecole Normale de Musique de Paris kromě přípravy virtuózů a pedagogů klade za cíl šíření francouzského repertoáru. Z tohoto důvodu do Paříže směřovalo již od meziválečného období mnoho Čechů,  s touhou pracovat po boku umělců jako byl zejména Alfred Cortot, ale i další, jako např. Jacques Thibaud, Pablo Casals, Pierre Fournier, Marguerite Long, Diran Alexanian a řada dalších. Mezi ty, kteří docházeli do této školy, kterou básník Paul Valéry nazval „Zlatým domem“, můžeme jmenovat například houslistu Alexandra Plocka, violoncellistu Františka Smetanu, klavíristy Rudolfa Firkušného či Josefa Páleníčka, skladatelku Vítězslavu Kaprálovou, skladatele Karla Husu…atd.

Deset let poté co byl koncertní sál Českého centra pojmenován Janáčkův sál, zve České centrum Paříž studenty vyšších specializovaných cyklů školy v rámci nového cyklu koncertů, spolupořádaného oběma institucemi, s názvem „Cortot u Janáčka“. Hudební program, který je koncipován zvlášť pro každý koncert (vždy jednou měsíčně a zdarma), klade důraz na českou a francouzskou hudbu.

 

Program

FRANCK              Prélude, Choral et Fugue

Aristotelis PAPADIMITRIOU , klavír  (třída Victoria Melki) 

 MARTINU          Sonate n°2 | Slovenské variace | Variace na Rossiniho téma

ChoRong BAE, violoncello (třída Geneviève Teulières)

Alexandra Matvievskaya, klavír


 

Janáčkův sál 

Vstup zdarma 

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

18.3.2019 20:00 - 21:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala