Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.10.2017 19:30

Tisková konference s Kryštofem Mařatkou

České centrum Paříž si Vás dovoluje pozvat na veřejnou tiskovou konferenci s českým skladatelem Kryštofem Mařatkou, v jejímž rámci představí své poslední dílo - ARBORETUM DU TEMPS.

 

Kryštof Mařatka představí své poslední dílo ARBORETUM DU TEMPS  pro smyčcový kvartet a klarinet, ve které vytvoří 28. listopadu 2017 v Českém centru v Paříži kvartet Zemlinsky a Michel Lethiec.

Kromě prezentace nové skladby se Kryštof Mařatka představí na tiskové konferenci jako skladatel, dirigent a klavírista, ale také jako herec v jednom ze svých melodramů. Odhalí okolnosti vzniku filmu Z tvého života, který sám natočil a který se bude promítat při příležitosti slavnostního večera 28. llistopadu a předvede některé české hudební lidové nástroje ze své sbírky související s projektem natočení kvintetu Arboretum du Temps na CD.

Po skončení konference bude následovat přípitek a pohoštění.

 

Kryštof Mařatka

Skladatel českého původu žije a pracuje od roku 1994 částečně v Praze i Paříži. Ve své tvorbě těží ze zkušeností jak na české, tak na francouzské umělecké scéně a díky tomu se mu úspěšně daří propojovat oba kulturní světy.  Ty se mnohdy vzájemně inspirují anebo zpochybňují, ale především dávají Kryštofu Mařatkovi možnost odhalit nové cesty ve svém hudebního projevu.

http://www.krystofmaratka.com

Fotografie

Svoji účast prosím potvrďte do 1. října 2017 na ccparis@czech.cz

 

Pondělí 2. října 2017 v 19h 30 

Centre tchèque de Paris - Janáčkův sál

Volně přístupné pro veřejnost

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

2.10.2017 19:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala