Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.10.2017 20:00

Koncert souboru Valašský Vojvoda

Do Paříže zamíří úspěšný folklorní soubor Valašský Vojvoda a při této příležitosti zahraje v prostorách Paris-Prague jazz clubu. Koncert, kterého se ujme šestičlenné zastoupení souboru bude také příležitostí k ochutnávce moravských specialit.

 

Valašský Vojvoda

Folklorní soubor Valašský Vojvoda, který o sobě tvrdí, že se svým programem vystupuje všude tam, kde mají rádi lidové tradice, pochází z Kozlovic, malebné vesničky v moravských Beskydech, a svůj vznik datuje do roku 1970. Tradice lidových písní a tanců, na které soubor navazuje, sahá až do 15. století a poskytuje tak Zdeňku Tofelovi, uměleckéu vedoucímu souboru, bohatou sbírku pramenů pro současnou tvorbu. Společně s tanečním souborem byla založena i cimbálová muzika, která bude představena pařížskému obecentstvu během vystoupení 25. října 2017. Ta již úspěšně koncertovala v několika evropských zemích, čímž si získala řadu mezinárodních ocenění.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obsazení

Zdeněk Tofel - 1. housle
Jan Obtulovič - 1. housle
Petra Prašivková - 2. housle
Gabriela Petrová - 3. housle
Pavla Prašivková - cimbál
Jiří Merta - kontrabas
Tomáš Guba - kontrabas
Kateřina Nováková - klarinet, flétna
Jiří Foltýn - viola
Jiří Jalůvka - viola

 

České speciality k zakousnutí: Štramberské uši, Beskydská lihovina, pivo Radegast

 

Paris-Prague jazz club

Paris-Prague jazz club se nachází v klenutém sklepení Českého centra Paříž, v samotném srdci francouzského hlavního města ve čtvrti Saint-Germain-des-Prés, která je tradičním pařížskou kolébkou jazzu již od 50. let 20. století. Svou činnost započal před 16 lety, a to 9. listopadu 2001. Od té doby se stal jedním z oblíbených míst milovníků jazzu ve Francii. Paris-Prague jazz club je také vyhledávaným místem pro setkávání Francouzů s Čechy i Slováky. Klub nabízí možnost drobného občerstvení a vaši žízeň uhasí české pivo Budweiser Budvar (za nejpříznivější cenu ve čtvrti!).

 

VSTUP ZDARMA

 

Ve spolupráci s Moravskoslezským krajem

 

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

25.10.2017 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala