Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.6.2017 19:30

Koncert Quasi Trio

Quasi Trio vzniklo v roce 2014 s cílem zařadit se mezi nejlepší komorní soubory své generace v České republice i mimo ni. Od roku 2015 hraje trio v sestavě Roman Hranička (housle), Judita Škodová (violoncello) a Kateřina Ochmanová (klavír).

 

PROGRAM

W. A. Mozart Trio G dur, KV 496

  Allegro

  Andante

  Allegretto

 

J. Brahms Trio c moll, op. 101

  Allegro energico

  Presto non assai

  Andante grazioso

  Allegro molto

 

  Přestávka

 

A. Dvořák Trio č. 4, op. 90 "Dumky"

  Lento maestoso

  Poco adagio

  Andante

  Andante moderato

  Allegro

  Lento maestoso

 

Quasi Trio

Quasi Trio vzniklo v roce 2014 s cílem zařadit se mezi nejlepší komorní soubory své generace v republice i mimo ni. V původní ryze ženské sestavě získalo 2. cenu na Soutěži Bohuslava Martinů spolu se zvláštní cenou za interpretaci skladby Bohuslava Martinů. Koncert laureátů soutěže snímal Český rozhlas Vltava a 8. 3. 2015 jej odvysílal v rámci pořadu "Nedělní koncert".

Od roku 2015 hraje trio v sestavě Roman Hranička (housle), Judita Škodová (violoncello) a Kateřina Ochmanová (klavír). Všichni tři členové jsou studenty či absolventy Akademie múzických umění v Praze a na svém kontě mají již mnoho národních i mezinárodních sólových a komorních úspěchů. Kromě hodin u profesorů Akademie (Václav Bernášek, František Malý, Ivan Štraus, Ivo Kahánek) konzultují také na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni u Johanesse Meissla a Petera Schuhmayera. Trio se v roce 2015 rovněž zúčastnilo mistrovských kurzů v rakouském Grafeneggu, kde mělo možnost spolupracovat mimojiné také s Avedisem Kouyoumdjianem (Rakousko), Peterem Cropperem (Velká Británie) a Jérômem Pernoo (Francie). V zaří 2015 se stali finalisty Salieri-Zinetti Chamber Music Competition ve Veroně. V roce 2016 členové tria vystoupili jako sólisté za doprovodu Vinohradského symfonického orchestru  v Beethovenově Koncertu pro housle, violoncello a klavír C dur.

Mezi nejčerstvější úspěchy Quasi Tria patří ocenění za nejlepší klavírní soubor, které obdrželo na prestižních mezinárodních kurzech ISA (International Summer Academy) v rakouském Reichenau an der Rax, které jim umožnilo vystoupit na koncertě laureátů v sále vídeňského rádia ÖRF. Od září 2016 trio studuje u světoznámého Tria Wanderer v Paříži, k němuž bylo konkurzem přijato na dvouletou stáž. 

 

Janáčkův sál

Vstup volný

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

22.6.2017 19:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala