Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.12.2012 20:00

Klavírní recitál Dana Zuiliho

Program: Johann Sebastian Bach - Francouzská suita G dur; Josef Haydn - Sonáta č. 38 F dur; Gideon Klein - Sonáta; Schubert-Liszt – « Meeres Stille », « Die Stadt », « Du bist die Ruh », « Der Atlas », « Gretchen am Spinnrad », « Der Muller und der Bach », « Der Erlkönig »

 

 

Izraelský klavírista Dan Zuili se narodil v roce 1980. Studoval na Konzervatoři Béer-Shéva pod vedením Rahiy Aharonovichové a na jeruzalemské Akademii hudby a tance pod vedením Vadima Monastirského a Eitana Globerzona. Tam také studuje skladbu ve třídě Vladimira Scolnika. Zdokonaluje svou klavírní hru s Tal Swarcovou a poté, v Paříži, s Guigla Katsaravem a s Ludmilou Berlinskaievovou. Zúčastňuje se také masterclass Edithy Krausové, Alexandra Tamira, Waltera Hautziga či Allana Sternfelda. Je držitelem stipendia kulturní nadace "Amerika Israel".

Dan Zuili působí na pódiích po celém světě. Zhostil se prvního provedení Klavírního koncertu Omera Welbera "Béer Shévská sinfonietta". Svou vlastní první skladbu pro sólo klavír provedl na izraelském festivalu Zvuky na poušti.

Je laureátem několika významných cen, jako například "Magda Maljers" v Israeli. V roce 2010 získal 1. cenu na Velké mezinárodní klavírní soutěži v Lyonu. V roce 2011 byl pozvaný na festival Musicales de St Bernard, kde provedl Haydnovy, Scriabinovy, Chopinovy a Prokofievovy skladby, jakož i některé své vlastní kompozice. Jeho poslední pařížské recitály věnované Ravelovi se dočkaly velkého úspěchu.

 

www.danzuili.com

 

Janáčkův sál

Vstupné: 10 €, snížené vstupné: 6 €

             

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

4.12.2012 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala