Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.11.2014 19:00

Claude Parent jinak

České centrum představuje v dalším večeru z cyklu Evropský Cénacle Českého centra knihu "Claude Parent jinak". Debata k příležitosti vydání knihy o významném francouzském architektovi se bude konat za jeho přítomnosti a za účasti badatelky Evy Mahdalíčkové a architektky Julie Cattantové, autorek, které s Parentem v letech 2011 - 2013 vedly rozhovory a stvořily tak jedinečnou reflexi architektovy práce.

 

Francouzský architekt Claude Parent, dnes uznáváný již přes 50 let, je často ponecháván stranou v knihách o architektuře 20. století. Přitom architektonický svět mocně ovlivnil, a stále ovlivňuje, zejména mladé cizí architekty. Ačkoli již několik let netvoří nové projekty, pokračuje ve své badatelské práci, zejména formou kreseb.
Filozofka Eva Mahdalíčková a architekta Julie Cattantová prostudovaly tyto kresby se záměrem pokusit se pochopit svět Clauda Parenta a jeho imaginaci. Na základě rozhovorů, které s ním vedly v letech 2011-2013, nám předkládají reflexi o horizontu, který proniká do města a do prostoru v pohybu.

 

Janáčkův sál

Vstup volný

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

7.11.2014 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala