Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.5.2013 20:00

Cathy Krier - Klavírní dílo Leoše Janáčka

Recitál ku přiležitosti vydání CD "Cathy Krier, Leoš Janáček: The Piano"

 

 

Cathy Krier patří mezi nové mladé talenty lucemburské hudební scény. Klavír začíná studovat v pěti letech na lucemburské konzervatoři, ve čtvrnácti je pak přijata do vituozní třídy Pavla Gililova na Hochschule für Musik v Kolíně. Zúčastňuje se masterclass Roberta Levina, Dominiqua Merleta či Andrea Lucchesiniho, se kterým pak svá studia pokračuje na Scuola di Musica ve Fiesole. Dává celou řadu koncertů po celé Evropě a mezinárodní kritika podtrhává citlivost a vyspělost její interpretace.
Její nová deska věnovaná klavírnímu dílu Leoše Janáčka byla nahraná v luxemburské Filharmonii po dlouhé badatelské práci, kterou Cathy Krier podstoupila díky umělecké rezidenci v pařížské nadaci Biermans-Lapôtre.

"S dílem Leoše Janáčka jsem se poprvé setkala během svých studií v Kolíně. Můj učitel mi nabídl, abych pracovala na cyklu V mlhách, o kterém se domníval, že by mohl korespondovat s mou citlivostí. Hned při první četbě mi tato abstraktní hudba a její náhlé změny nálad učarovala. Tyto stránky obsahovaly expresivní sílu velmi odlišnou od děl, na kterých jsem do té doby pracovala. Tento první dojem se mi potvrdil při objevení opery Její pastorkyňa. Janáčkova hudba má jazyk jako žádný jiný v dějinách hudby." (C. K.)

 

Koncert pořádá Kulturní mise Lucemburska ve Francii, s podporou pařížského Goethe-Institutu a nadace Biermans-Lapôtre.

Vstupné: 10€

Snížené vstupné: 5€ pro drýitele Karty Goethe

Rezervace doporučená na čísle 01 44 43 92 30

 

Goethe-Institut

17 avenue d’Iéna

75116 Paříž

 

www.cathykrier.com

Místo konání:

Mission culturelle du Luxembourg

Datum:

28.5.2013 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala