Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.10.2016 17:00

Cappella Mariana - Poklady z Čech

Renesanční polyfonická hudba ze Specialníku královéhradeckého. Koncert v rámci festivalu Île de France.

 

 

Cappella Mariana

Vokálně instrumentální soubor

 

Vojtěch Semerád

tenor, umělecký vedoucí a dirigent

 

Český hudebí soubor Cappella Mariana zve publikum kraje Île de France do zlato-bílého kostela svatého Medarda, v samotném historickém středu Brunoye.

 

Cappella Mariana je komorní vokální soubor, který se specializuje na interpretaci středověkého vícehlasu, renesanční polyfonie a vokálních děl raného baroka. Vystoupení ansámblu se setkala s nadšeným přijetím publika, kritika cení především expresivitu projevu a citlivý přístup k práci s textem. Cappella Mariana vznikla v roce 2008 a jako jeden z mála domácích vokálních souborů se zaměřuje na uvádění pozapomenutých děl vrcholné vokální polyfonie z oblasti italské, vlámské či anglické renesance. Umělecky zastřešuje koncertní cyklus s názvem Postní pátky, navazující na tradici hudebních představení u křižovníků u Karlova mostu.

Členy souboru jsou mezinárodně renomovaní pěvci, kteří pravidelně spolupracují se souborem Collegium Marianum a vystupují na prestižních evropských festivalech (např. Festival de Sablé, Festival Baroque de Pontoise, Tage Alter Musik Regensburg, Bachfest Leipzig, Mozartfest, Pražské jaro, Mitte Europa či Bolzano Festival Bozen). Dále se věnují interpretaci barokní a předromantické hudby a účinkují na českých a zahraničních pódiích se soubory jako Bach Collegium Japan, Collegium Vocale Gent, Tiburtina Ensemble, Collegium 1704 a Doulce Memoire. V prosinci 2012 ansámbl vydal svou profilovou nahrávku pod názvem Sacrum et Profanum.

Ansámbl působí pod uměleckým vedením Vojtěcha Semeráda, který po ukončení studií na Univerzitě Karlově v Praze a Conservatoire national supérieur v Paříži pokračuje na papežském institutu Musica Sacra v Římě a dále si prohlubuje studium od gregoriánského chorálu až po renesanční polyfonii.

 

Vstupné: od 13 do 18 €.

 

Kostel Saint Médard

14 rue Montmartel

91800 Brunoy

www.festival-idf.fr

Místo konání:
Eglise Saint Médard - Brunoy
Datum:

2.10.2016 17:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala