Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.9.2015 19:30

Cahier Kafka

Křest zvláštního čísla Cahiers de L’Herne věnovaného Franzi Kafkovi, za účasti editorů svazku, Wolfganga Asholta a Jeana-Pierra Morela, a nakladatelky Cahiers de L’Herne Pascale de Langautier. Večer bude moderovat Claudine Rabouin, profesorka při pařížské Sorbonně.

 

Sborníky Cahiers de L’Herne patří ve Francii k nejprestižnějším odborným publikacím. Nové číslo je věnované Franzi Kafkovi. Vychází z nových badatelských prací posledních třiceti let a nabízí pohled na Kafku spisovatele a člověka v jeho historickém kontextu, jakož i řadu dílčích analýz pokrývající všechny stránky jeho díla a četnost interpretací, kterým dalo vzniknou i po uplynutí 20. století, jehož se Kafka stal výmluvným literárním zosobněním.

Vývoj Kafky autora evokuje výběr jeho autobiografických textů a korespondence s Felicií Bauerovou (1912-1917) a Milenou Jesenskou (1920-1924) v novém překladu Oliviera Mannoniho. Následuje několik textů spisovatelů a myslitelů z Německa, Francie a dalších zemí, a na dvacet příspěvků z pera francouzských, německých, amerických a kanadských autorů, původně přednesený na kolokviu Kafka po „jeho“ století v Cerisy (srpen 2010).
Celek uzavírá rubrika „Interpretace Kafky“.

Editorem takřka čtyřset stránkového svazku jsou Wolfgang Asholt a Jean-Pierre Morel.

www.editionsdelherne.com

Vstup volný

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

22.9.2015 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala