Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.7.2015 - 25.7.2015

Běhat

Představení divadelního souboru Théâtre Nuit podle románu Jeana Echenoze.

 

 

"Běhat" sleduje osud výjimečného sportovce Emila Zátopka, československého běžce, olympijského vítěze na hrách v Londýně a Helsinkách a světového rekordmana v běhu na 5 000 m, 10 000 m a maratonu.

Na konci třicátých let pracuje 17-letý Emil Zátopek v Baťových závodech ve Zlíně a pokračuje ve studiích chemie. Baťova společnost se však rozhodla uspořádat závod, kterého jsou všichni studenti odborné školy povinni se účastnit. Do té doby není sport součástí Emilova každodenního života. Na závodě běžel a vyhrál. A to byl moment, kdy začala jeho sportovní kariéra. Uvědomil si také, že sport může být zábava. Ve velmi krátkém čase se stal národní i mezinárodní ikonou a získal přezdívku "česká lokomotiva".

Jean Echenoz vypráví o životě běžce, jednoduše, bez příkras a okázalostí popisuje neskutečné výkony svého hrdiny. Autor zachycuje portrét muže, který je dojemný a nesmírně vzrušující. Kapitoly románu jsou konstruovány rytmickým způsobem - pomalé a rychlé tempo připomíná rytmus závodu. 

Opravdu se jedná o román. Jean Echenoz tvrdí, že se snažil držet velmi blízko pravdy, ale přiznává, že někdy neváhal pohrát si se svou postavou a některé scény si přimyslel nebo trochu poupravil.

 

Začátek představení v 18h.

11. a 20. července se nehraje.

 

Plné vstupné 14 €

Vstupné off festivalu 10 €

Rezervace 04 90 27 09 11

 

Grenier à Sel

2 rue du Rempart Saint-Lazare

Avignon

 

Místo konání:
Avignon
Datum:

Od: 4.7.2015
Do: 25.7.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala