Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.7.2017 13:30

Aposiopée na festivalu v Saintes

Pěvecký sbor Ensemble de jeunes voix Aposiopée vystoupí 16. července v rámci hudebního festivalu Festival de Saintes, který se koná v jihovýchodním francouzském městě Saintes od 14. do 22. července.

 

Již od svého založení sbor úzce spolupracuje s Českým centrem v Paříži, které zpěvákům poskytuje prostory a zázemí ke zkouškám.

Program

13:30: Béla Bartók a Miloslav Kabeláč

Sbor dětí a mládeže Aposiopée
Diriguje Natacha Bartošek

Objevte dojmené melodie maďarského a českého skladatele, které jsou inspirované lidovým tradicemi východní Evropy. 

 

 

Festival de Saintes

Tento hudební festival každoročně vzdává hold tvorbě Johanna Sebastiana Bacha. Letošní ročník nebude vyjímkou. Kromě Bachových skladeb se však letos můžete těšit i na belgický sbor Vox Luminis, švýcarský soubor Gli Angeli či francouzského varhaníka Benjamin Alard.

Vedle Bacha se pak hudební repertoár festivalu zaměří i na dílo Bachových současníků, kteří se běžně na hudební festivalech neobjevuj, jako například Antonio Vivaldi, Georg Händel či Georg Telemann. 

 

Ensemble de jeunes voix Aposiopée

Ensemble de jeunes voix Aposiopée je sbor dětí a mládeže zaměřující se na chorálovou hudbu a vokální umění. Budoucím amatérským i profesionálním zpěvákům poskytuje kvalitní hudební vzdělání a vedle četných koncertů pořadá celou řadu různorodých projektů (nahrávání ve studiu, stáže během letních prázdnin, soustředění, turné...).

Pěvecký sbor založila v roce 2004 francouzská muzikoložka českého původu Natacha Bartošek. Tento pařížský sbor pod jejím vedením se již od samého počátku odlišuje jedinečným repertoárem i stylem. Barva hlasu celého souboru je výjimečná zejména proto, že v něm vystupují jak děti, tak mladé dívky. Všichni zpěváci navíc skvěle ovládají výslovnost českých a moravských textů, neboť velkou část jejich repertoáru tvoří klasická česká hudební díla v původním znění (Antonín Dvořák, Leoš Janáček či Bohuslav Martinů). Vedle toho se však věnují i celé řadě jiných skladeb a stylů, od písní Benjamina Brittena, přes francouzskou církevní a středověkou hudbu, až po současnou tvorbu 21. století (například P. Jakubowski, J-Baboni-Schilingi, R. Tessier, a mnoho dalších). 

Ve spolupráci se sdružením Jeunes voix nabízí tento hudební soubor francouzským školákům jedinečnou možnost, jak se současně se školní výukou věnovat hudbě na vysoké úrovni. Na zkoušky mohou docházet dle svých individuálních potřeb, a zpěvu se tak mohou věnovat jak vášnivý milovníci hudby, tak budoucí hudební profesionálové. 

www.aposiopee.net

 

 

Místo konání:
Abbatiale - Abbaye aux Dames, 11 place de l'Abbaye, 17100 Saintes
Datum:

16.7.2017 13:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala