Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.1.2019 19:00

Anders Helmerson Trio

18. 1. 2019: Jazzový koncert Anders Helmerson Tria v Paris-Prague Jazz Clubu! // jazz-rock-fusion

 

Anders Helmerson pochází ze švédské hudební rodiny, maminka vyučovala hru na klavír a táta byl jazzový hudebník. Anders vystudoval klasický klavír, brzy se ale přeorientoval na progresivní rock (po vzoru Yes, King Crimson etc.) a jazz (Chick Corea, Bill Evans atd.).   

V roce 2018 Anders začal experimentovat s pianem, na němž také skládá hudbu, a stal se převážně jazzovým hudebníkem. Svůj nový projekt pojmenoval « The House Project Quantum ». Do tohoto projektu si vybral francouzské hudebníky, kteří zahrají také v Paris-Prague Jazz Clubu.

 

Christian Grassart – bicí
Thierry Conand – baskytara

 

Paris-Prague jazz club

Paris-Prague jazz club se nachází v klenutém sklepení Českého centra Paříž, v samotném srdci francouzského hlavního města ve čtvrti Saint-Germain-des-Prés, která je tradiční pařížskou kolébkou jazzu již od 50. let 20. století. 
Svou činnost započal před 17 lety, a to 9. listopadu 2001. Od té doby se stal jedním z oblíbených míst milovníků jazzu ve Francii. Paris-Prague jazz club je také vyhledávaným místem pro setkávání Francouzů s Čechy i Slováky. Klub nabízí možnost drobného občerstvení a vaši žízeň uhasí české pivo Budweiser Budvar (za nejpříznivější cenu ve čtvrti!).

Přidružený dramaturg: David Rolland

 

Klub otevírá každý pátek od 19h do půlnoci.
Hudba začíná ve 20h.

Happy hours od 19h do 21h.

Vstupné: 5 €
Snížené: 3 €

Oficiální partner: Budweiser Budvar

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

18.1.2019 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala