Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.2.2016 19:00 - 0:00

Amanda Fahey Quartet

Jazz, lounge, soul - Paris-Prague jazz club

 

 

 

 

Amanda Fahey, zpěv

Jacy Desmond, klavír

Leila Renault, kontrabas

Emmanuel Pollet, bicí

 

Amanda začala hrát v divadle ve svých čtyřech letech. Studovala v Londýně tanec a hrála v několika muzikálech: Šumař na střeše, Oklahoma, Brigadoon, Hello Dolly, Kocour v botách, Peter Pan

V Londýně zpívá pro RADIO 2 s BBC Big Bandem a v Paříži s Andreasem Bocellim a Pascalem Obispo. V roce 2001 se stala zpěvačkou skupiny Equalik, která podepsala smlouvu s Universal. Se svým prvním CD Moving in the heat of the Night dosáhli velkého úspěchu (číslo 1 ve francouzských klubech). Amanda také zpívá ve vokálním triu Sweet System, koncertujícím po celé Francii. 

www.myspace.com/amandafahey

 

Paris-Prague jazz club se nachází v klenutém sklepení Českého centra Paříž, v samotném srdci francouzského hlavního města, ve čtvrti Saint-Germain-des-Prés, tradičním pařížským centrem jazzu již od 50. let 20. století. Svou činnost započal před 14 lety - zcela přesně 9. listopadu 2001 - v období, kdy ovšem jazz z této čtvrti téměř vymizel. Od té doby se stal jedním z oblíbených míst milovníků jazzu ve Francii a je jistým paradoxem - a naší velkou hrdostí -, že zrovna Češi značnou mírou přispěli ke znovuzrození jazzu v jeho pařížské tradičníé kolébce. Paris-Prague jazz club je také vyhledávaným místem pro setkávání (nejen) mladých Francouzů s Čechy i Slováky. Budete si u nás moct dát něco malého k jídlu a mimo jiné u nás najdete nejlevnější české pivo ve Francii!
Přidružený dramaturg: David Rolland.

Klub otevírá každý pátek od 19h do půlnoci (mimo školní prázdniny).
Hudba začíná od 20h.

Happy hours od 19h do 21h.

Vstupné: 5 €.

Snížené: 3 €.

Oficiální partner: Budweiser Budvar.

 

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

5.2.2016 19:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala