Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.10.2016 20:30

Aleš Bárta

Koncert v rámci Varhaního festuvalu Loire Beauce.

 

 

 

J. S. Bach : Toccata a Fuga d moll BWV 565 ;  Chorál „Jesus bleibet meine Freude“ BWV 147 ; Preludium a Fuga G dur BWV 541

W. A. Mozart : Úvod a Fuga C dur KV 399

F. Liszt :  Weimars volkslied

B. M. Černohorský : Toccata C dur ; Fugue a moll

J. K. Vaňhal : Fuga g moll ; Fuga C dur

L. Janáček : Postludium z Glagolské mše

L. Boëllmann : Suite Gothique, Op.25 ; Prière à Notre Dame ; Toccata

 

Aleš Bárta je jedním z nejúspěšnějších českých varhaníků. Svá studia zahájil na brněnské konzervatoři u prof. Josefa Pukla a pokračoval na pražské Akademii múzických umění ve třídě doc. Václava Rabase. Již při studiu se stal úspěšným účastníkem domácích a později mezinárodních soutěží. Je vítězem Mezinárodní varhanní interpretační soutěže Antona Brucknera v Linci 1982, laureátem Mezinárodní varhanní soutěže Franze Liszta v Budapešti 1983 a absolutním vítězem Mezinárodní varhanní soutěže Pražského jara 1984. Jeho koncertní repertoár obsahuje stěžejní díla světové i české varhanní tvorby od baroka po současnost. Jako sólista vystupuje s předními domácími symfonickými a komorními orchestry - Českou filharmonií, Symfonickým orchestrem hl. města Prahy FOK, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Pražským komorním orchestrem aj.
Je častým hostem domácích i zahraničních pódií. Koncertoval v Ra-kousku, Maďarsku, SRN, Francii, Španělsku, Švýcarsku, Finsku, Itálii, Belgii, Rusku, Turecku, USA, Japonsku a Číně. Byl hostem mezinárodních festivalů v Praze, Bratislavě, Lipsku, Istanbulu, Hong Kongu, Berlíně, Avignonu, Tokiu, Londýně a Curychu. Během svého turné v Japonsku v roce 1998 otevíral svým vystoupením novou koncertní síň v Yokohamě.
Aleš Bárta nahrává pro gramofonové společnosti ARCODIVA, Supraphon, Pony Canyon a Octavia Records. Natočil 30 sólových kompaktních disků, za které získal četná ocenění /Zlatá deska Supraphonu, Cena Harmonie, Cena Českého hudebního fondu/. Jeho první CD pro firmu Pony Canyon - J. S. Bach: Complete Organ Works Vol. I - získal v Japonsku v konkurenci předních světových sólistů a orchestrů titul "nahrávka roku".

 

Vstup volný

 

Abbatiale de Beaugency

Rue de l'Abbaye

45190 Beaugency

Místo konání:
Beaugency
Datum:

1.10.2016 20:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala