Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.9.2020 - 10.1.2021

Výstava Vladimíra Škody v Musée de La Poste

Le Musée de La Poste otevírá výstavu současného umění Rêver l’Univers / Snít o vesmíru. Na padesát fotografií, maleb, projekcí, instalací a objektů jsou pozvánkou k ponoření do hloubky vesmíru. Mezi třinácti současnými umělci, kteří na výstavě prezentují svou vizi vesmíru je i český výtvarník Vladimír Škoda.

 

Výstava Rêver l’Univers / Snít o vesmíru

Le Musée de La Poste, 34 boulevard de Vaugirard, PARIS 15e

Od 2. září 2020 do 10. ledna 2021.


„Nejkrásnější věc, která existuje, je mystika vesmíru… kolébka umění a vědy.“ Albert Einstein

Musée de La Poste uvádí výstavu současného umění Rêver l’Univers / Snít o vesmíru. Vesmír se jeví umělcům jako nevyčerpatelná studnice inspirace. Na padesát fotografií, maleb, projekcí, instalací a objektů jsou pozvánkou k ponoření do hloubky vesmíru.

Svou vizi vesmíru prezentuje na výstavě třináct současných umělců a mezi nimi také český výtvarník Vladimír Škoda.

Vystavení umělci:
Nicolas Baier – Patrick Bailly-Maître-Grand – Philippe Baudelocque – Dominique Blais – Thomas Brummett – Hugo Deverchère – Félicie d’Estienne d’Orves – Laurent Fort – Marina Gadonneix – Julien Mauve – David Spriggs – Vladimir Skoda – Anaïs Tondeur

Výstava se otevírá "přetlakovou komorou".  Jde o způsob, jak vystoupit ze skutečnosti a proniknout do vesmírného světa tak, abychom lépe přecházeli od jednoho uměleckého díla ke druhému. Sám výstavní prostor nás zve ke snění. Všechna vystavená díla gravitují kolem tématu vesmíru: často poeticky, někdy znepokojivě. Reinterpretují jeho dobývání, argonauty, mlhoviny nebo černé díry. Představivost jednotlivých umělců dosahuje významu tématu: nekonečno. 

Více informacích na webu Musée de La Poste

 Místo konání:

Musée de La Poste, 34 Boulevard de Vaugirard, 75015 Paris

Datum:

Od: 2.9.2020
Do: 10.1.2021

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala