Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.3.2020 - 31.12.2020

Virtuální česká knihovna

Po zrušení knižního veletrhu jsme se rozhodli uspořádat si náš vlastní virtuální literární salón. Přidejte se ke skupině Librairie tchèque virtuelle na Facebooku, aby vám neunikly žádné novinky z české literatury ve francouzštině !

 

Po zrušení knižního veletrhu, v tomto období izolace, které je obzvláště vhodné k četbě, jsme se rozhodli uspořádat si náš vlastní virtuální literární salón. Přidejte se ke skupině Librairie tchèque virtuelle na Facebooku, aby vám neunikly žádné novinky z české literatury ve francouzštině !

Nedávno jsme měli, po dvanáctileté pauze, otevřít český stánek na pařížském knižním veletrhu Livre Paris. Po jeho zrušení se měl český program za účasti mnoha autorů a autorek přesunout do prostor Českého centra, kde jsme ve spolupráci s knihkupectvím Le Chat Pitre plánovali otevřít české knihkupectví, které mělo nabídnout veškerou dosud přeloženou a dostupnou českou literaturu ve francouzštině. Nic z toho se bohužel nemůže v tuto chvíli uskutečnit.  

Naštěstí nám obzvláště teď může být literatura dobrým společníkem! V období všeobecné izolace, které je pro četbu jako stvořené, jsme se rozhodli vytvořit virtuální prostor, ve kterém vám budeme nabízet a kde i vy můžete sdílet aktuality z české literatury ve francouzštině: nové překlady, rozhovory s autory, články z médií, kritiky, literární ceny a soutěže, literární objevy, ale i vaše oblíbené knihy, tipy a návrhy... Náš výběr bude eklektický a budeme se snažit pokrýt různé žánry, od fikce, dětské literatury, až po komiks. 

Přidejte se ke skupině Librairie tchèque virtuelle na Facebooku, aby vám neunikla žádná novinka z české literatury ve francouzštině! 

Čtenáři, autoři, překladatelé i nakladatelé, všichni jste vítáni!

 

Na tomto projektu spolupracujeme s :

CzechLit - Centre littéraire tchèque/České literární centrum
Librairie Le Chat Pitre
Radio Prague International en français
Česká centra/Czech Centres
Velvyslanectví ČR v Paříži / Ambassade de la République tchèque à Paris


Místo konání:

Facebook

Datum:

Od: 24.3.2020
Do: 31.12.2020

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala