Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.6.2020 - 26.7.2020

Znovuotevření : FAMU na festivalu Circulation(s)

Festival Circulations, který se měl původně konat od 14. března do 10. května, znovu otevře své expozice od 5. června do 26. července!

 

Znovuotevření Festivalu Circulation(s) od 5. června do 26. července !

Festival mladé evropské fotografie Circulation(s), který se měl původně konat od 14. března do 10. května, se chystá znovu otevřít své expozice od 5. června do 26. července! 

V první chvíli budou přístupné pouze výstavy, nebudou se konat žádné doprovodné akce. 

Hygienická opatření : 

- Venkovní výstavní prostory budou přístupné pouze držitelům vstupenek a omezeny na 40 osob.

- Limit pro vnitřní výstavní prostory je 10 osob na ateliér. 

- Bude otevřen jen jeden butik, který bude situován ve venkovních prostorech a přístupný pouze držitelům vstupenek. 

- Vstupenky budou prodány pouze návštěvníkům vybaveným rouškami. Toto opatření se netýká dětí mladších 11ti let. 

 

Festival Circulation(s) v době karantény : STAY HOME(S)

Festival Circulations je možné "navštívit" každý den i v době karantény a uzavřených výstav. Festival zavedl originální způsob, kterým publiku umožňuje zůstat v každodenním kontaktu se 45 vystavenými umělci a společně tak udržovat kulturu, fotografii a uměleckou tvorbu při životě. Každý den jeden z festivalových umělců publikuje jednu fotografii, která má být podkladem ke konverzaci a sdílení v rámci komunity.

Tuto interaktivní online konverzaci můžete sledovat na webu a sociálních sítích : 

Circulation(s) : Stay home(s) 

Instagram : Festival Circulations

Facebook : Festival Circulations 

 

FAMU na festivalu Circulation(s)

Na desátém ročníku festivalu mladé evropské fotografie Circulation(s) se představí ateliér fotografie pražské FAMU a práce dvou jeho studentů, Eugène Martikainen a Leevi Toija. Vernisáž proběhne v sobotu 14. 3. od 14h do 19h.


O festivalu Circulation(s)

Festival Circulation(s) každoročně představuje mladé nadějné evropské fotografy. Multifunkční prostor CENTQUATRE, kde se festival koná, spojuje různé druhy umění a fotografie je jeho nezbytnou součástí. Letos festival nabídne na 300 různých děl od 42 autorů 16 národností na více než 2 000 m2.

Program festivalu 

 

Hostující škola: FAMU

Filmová a televizní fakulta Akademie múzických umění v Praze - FAMU, založená v roce 1946 a vybudovaná nejvýznamnějšími českými filmaři té doby, je jednou z nejstarších filmových škol v Evropě. Samostatná katedra fotografie vznikla na FAMU v roce 1975, v Evropě patří k nejstarším katedrám svého druhu. Katedra poskytuje vzdělání jak v klasické fotografii, tak v moderních digitálních a multimediálních technikách. Studenti se neučí jenom fotografovat, ale také kriticky zachycovat a reflektovat okolní svět. 

 

Eugène Martikainen

Dílo „Doesn´t look like anything to me “ zkoumá technickou estetiku, vědecké snímky a vyvolává mnoho otázek o zkreslení objektů v konkrétním kontextu.

Eugene Martikainen zdůrazňuje nejednoznačnost těchto nových obrazů, způsobenou rozdílem mezi očekáváním dokumentu zachycujícího (vnímanou) realitu a odchylkami plynoucími z použitých technik a pozorovacích metod.

 

Leevi Toija

Dílo „Consumer in Wonderland “ diváka vtáhne do světa nákupních center, která neslouží jen jako obyčejná místa nákupu, ale jako neuvěřitelný svět skutečného života. Série hledá poměr mezi nudou a nasycením, zobrazuje banalitu těchto prostor a poukazuje na paradox anonymity, kdy jsou nakupující zároveň vystaveni na odiv všech ostatních. 

 


 

Místo konání:

CENTQUATRE-Paris, 5 rue Curial, 75019 Paris

Datum:

Od: 5.6.2020
Do: 26.7.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala