Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.7.2016 - 3.7.2016

12. Evropský svátek města Amilly: Pocta České republice

Pro 12. ročník svého tradičního Evropského svátku zve město Amilly Českou republiku. Na programu bude série koncertů, výstava fotografií z České republiky, ochutnávky českých specialit a řada dalších událostí.

 

Highlity víkendu:

Smetanovo trio patří již od 30. let minulého století k nejvýznamnějším českým komorním souborům. Současná sestava tria sdružuje tři výrazné sólisty: houslistu Jiřího Vodičku, violoncellistu Jana Páleníčka a klavíristku Jitku Čechovou. Na programu budou díla Antonína Dvořáka, Josefa Suka a Bohuslava Martinů. Poslechnout si je budete moct na pódiu Espace Jean-Vilar v pátek od 20h45.

 

 Mydy Rabycad nabízí spojení swingu a electro. Kapela založená v roce 2012 slaví úspěchy: letos si zahrají na legendárním festivalu Glastobury a ještě předtím zamíří do Korey. Můžete se těšit i na hity ze zatím posledního alba, které vydali v loňském roce,  s názvem Glamtronic. Naladit se můžete třeba peckou Drowning z prvního alba Let Your Body Move. Vystoupí v sobotu večer od 20h45 na náměstí place de Nordwalde.

 

Národopisný soubor Formani Slatiňany zpracovává písně, tance a zvyky z Východních Čech, převážně z regionů Chrudimska, Hlinecka a Nasavrcka.Vedle sousedských, obkročáků, skočné či oblíbených mateníků nabízíme celovečerní taneční zábavu s předtančením, výukou lidových tanců a tanečními zábavami a soutěžemi. Mimo tradiční písně a tance z regionu má soubor připraveny i vánoční programy s koledami, živým betlémem či vánočními písněmi barokních kancionálů. K vidění budou na náměstí place de l'Eglise v sobotu a v neděli od 15h30 do 16h30.

 

Kompletní program naleznete zde:

www.amilly.com/document/programme-fete-de-leurope-2016

 

Informace a rezervace:

Service Communication Ville d’Amilly

Rue des Droits-de-l’Homme

45200 Amilly

02 38 28 76 25

communication@amilly45.fr

 

Místo konání:
Amilly
Datum:

Od: 1.7.2016
Do: 3.7.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala