Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

ZRUŠENO - AFO (CZ) + PARISCIENCE (FR)

OMLOUVÁME SE, Z DŮVODU NEMOCI PREZENTUJÍCÍHO JE AKCE ZRUŠENA České centrum Paříž si vás dovoluje pozvat na večer věnovaný populárně-vědeckému filmu, jímž bude provázet programová ředitelka festivalu PARISCIENCE 2017, Christine Reisen. Součástí večera bude promítání filmu „Un monde en pli - le Code origami“ a malé pohoštění.

Vědecký film je na vzestupu! Dozvědět se více o světě vědy a techniky, o světě inovací a moderních technologií. Jak nejlépe než skrz film. České centrum Paříž představuje dva filmové festivaly - jeden český a jeden francouzský, které se zaměřují právě na tyto specifické snímky.

 

U příležitosti pařížské přehlídky PARISCIENCE 2017 nabízí České centrum Paříž mimořádné propojení tohoto festivalu s českým AFO (Academia Film Olomouc). Oba festivaly již spolupracují v rámci Evropské Akademie Vědeckého Filmu (EURASF). Svět vědecké kinematografie představí Christine Reisen, programová ředitelka PARISCIENCE 2017.

 

Program:

- úvodní slovo a představení festivalů PARISCIENCE a AFO (Christine Reisen)

- projekce filmu „Un monde en pli - le Code origami“ (France, Allemagne, 2015), 52 min, VO. Film byl oceněn hlavní cenou AST na PARISCIENCE 2016, dostal zvláštní ocenění v mezinárodní soutěži AFO 2016 a první cenu za nejlepší evropský vědecký film od EURASF při přiležitosti AFO 2017.

- pohoštění, volná debata

 

Informace o festivalu PARISCIENCE 2017 naleznete zde, informace o festivalu AFO zde.