Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Výzva k podávání přihlášek na filmový festival Pariscience

Mezinárodní festival vědeckých filmů Pariscience vyzývá k podání přihlášek na 14. ročník, který se odehraje 15. - 19. a 27. - 31. října 2018 ve francouzském Národním muzeu přírodní historie a v pařížském Institutu výzkumu vesmíru.

 

Pariscience je filmový festival, který skrze kombinaci vědy a kinematografie osvětluje různé vědecké disciplíny a jejich vliv na společnost. Každoročně se zde promítají ty nejlepší francouzské i mezinárodní filmy zabývající se vědou. Letošní 14. ročník se odehraje 15. - 19. a 27. - 31. října 2018 v Paříži v prostorách Národního muzea přírodní historie (Muséum national d'Histoire naturelle) a Institutu výzkumu vesmíru města Paříže (Institut de Physique du Globe de Paris). 
Nejlepším filmům bude uděleno šest  cen spolu s cenou publika. 

Přihlášky:
Pokud chcete svůj film přihlásit na festival, vyplňte online formulář (k dispozici je anglická verze a francouzská verze) a zašlete:

- relevantní dokumenty prostřednictvím WeTransfer nebo obdobného portálu (max 2GB) na adresu laura.fonteniaud@science-television.com 

- nebo fyzickou kopii poštou na adresu Association Science & Television (204, Rue du château des rentiers - 75013 Paris - FRANCE)

 

Prodloužení možnosti podat přihlášku až do 15. července!

 

Podmínky a pravidla účasti:

 

Poplatky za přihlášky:

Od 15. do 28 února - včasné přihlášení : €40

Od 1. března do 15. dubna - plná cena: €50

Od 16. do 30. dubna - pozdní přihlášení: €60

Přihlášky krátkých filmů (méně než 20 minut) jsou zdarma a zároveň je možné přihlásit dva díly kolekce za cenu jednoho pokud ani jeden z dílů nepřesahuje 30 minut.

 

Pro více informací navštivte webové stránky festivalu, nebo kontaktujte koordinátorku festivalu Lauru Fonteniaud - laura.fonteniaud@science-television.com.