Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Redesign Paris-Prague jazz clubu

Paris-Prague jazz club Českého centra v novém hávu ! Nenechte si ujít dřevoryty výtvarnice Terezy Lochmannové, které zábavným způsobem ozdobí toto jedinečné místo setkání Čechů a Francouzů při dobré hudbě a sklence výborného piva.

 

Vernisáž : 24. 4. 2018 v 19H30

Projekt Terezy Lochmannové Redesign Paris-Prague jazz clubu bude vystaven na dobu neurčitou a přístupný vždy pátek v otevírací dobu jazz clubu.


Instalované objekty jsou oknem do paralelní reality jazz clubu a zároveň jeho odrazem. Zde se v neutuchajícím veselí setkává kolem dobré hudby a dobrého piva skupina antropomorfních českých voříšků a francouzských buldočků. Toto místo si zvolili právě díky svému pověstnému vynikajícímu sluchu a čichu.

Výraz psa je nevyčerpatelným polem pro zrcadlení lidských typů a výrazu lidských emocí. Návštěvníci tak mají možnost potkat svého dvojníka a „potřást si s ním tlapou“. Najdou se zde typy české, francouzské i mezinárodní, vášniví muzikanti, zasnění posluchači i ležérní bohémové. Je-li pravda, že v České republice je podle statistik nejvíce psů na obyvatele z celé Evropy, pak si český voříšek jako sympaťák a člen rodiny zaslouží své alegorické místo v Českém centru v Paříži.

Více informací o projektu

Výtvarnice Tereza Lochmannová