Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Projekt Praha město literatury

Projekt Praha město literatury spustil přihlašování na rezidenční pobyty v roce 2019 pro zahraniční spisovatele a překladatele.

 

 

Tento projekt vznikl na podporu pražského literárního života v roce 2009 z iniciativy Městské knihovny v Praze a Českých center
Praha usilovala o členství v síti kreativních měst literatury UNESCO od roku 2009.

Tento titul se uděluje od roku 2004 a jeho nositelem jsou města Edinburgh, Melbourne, Iowa, Dublin, Reykjavik, Norwich, Krakow, Dunedin, Heidelberg, Granada, Bagdád, Barcelona, Lublaň, Lvov, Montevideo, Nottingham, Óbidos, Tartu a Uljanovsk, Pučchon, Durban, Lillehammer, Manchester, Milán, Québec, Seattle a Utrecht.
Síť kreativních měst literatury nyní čítá 28 členů. 
Praha se stala novým členským městem sítě kreativních měst literatury UNESCO v roce 2014.

Členská města sítě musí nejenom používat logo UNESCO, ale také pravidelně informovat UNESCO o svých aktivitách, podpoře literárního života ve svém městě a aktivně spolupracovat s ostatními městy sítě. Pokud tak nečiní, jejich členství může být ukončeno.

 

Zájemci se mohou ucházet o 6 rezidenčních pobytů probíhajících v roce 2019 (leden – únor, březen – duben, květen – červen, červenec – srpen, září – říjen, listopad – 15. prosince).

Uchazeči o rezidenční pobyty v Praze mohou posílat své materiály prostřednictvím online přihlášky.
Uzávěrka přihlášek proběhne 31. srpna 2018 a výsledky výběrového řízení budou následně oznámeny do 30. října 2018.

Pro více informací o rezidenčních pobytech navštivte stránku našeho rezidenčního programu a přečtěte si všeobecné podmínky.