Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Nejkrásnější české knihy roku 2019

České centrum v Paříži pořádá v rámci pop-up knihkupectví výstavu Nejkrásnějších českých knih z minulých ročníků stejnojmenné soutěže. Zde naleznete výsledky soutěže za rok 2019.

 

V Českém centru v Paříži si můžete aktuálně v rámci Pop-up knihkupectví prohlédnout výstavu Nejkrásnějších českých knih z minulých ročníků stejnojmenné soutěže.

Soutěž Nejkrásnější české knihy roku 2019 zná své vítěze – a některé naše tipy jsou mezi nimi!

Několikanásobné ocenění si za originální zpracování knih odnesla nakladatelství Host, Arbor Vitae a Nadační fond 8smička. V 55. ročníku soutěže bojovalo celkem 313 publikací a oceněných knih je 31. 

Cenu za nejlepší autorskou práci si odnesla kniha Malíř a mor / Le peintre et la peste (Arbor Vitae) s obrazy Jiřího Šťourače. V kategorii Krásná kniha zvítězily Možnosti milostného románu Jana Němce, graficky zpracované Martinem Pecinou (Host). Kategorii Odborná literatura ovládla publikace Jdi na venkov! (Arbor Vitae) přibližující život na venkově. Katalog Devětsil z výstavy v GHMP se umístil na krásném druhém místě v kategorii výstavních katalogů. Mezi dětskými publikacemi zvítězila kniha To je metro, čéče! vydaná nakladatelstvím Paseka. Ze speciálních cen vyzdvihujeme knihu Útlum pojednávající o českém hornictví Markéty Michalčíkové z pražské VŠUP oceněnou Cenou Arna Sáňky za nejlepší studentský design. 

Soutěž pořádá Ministerstvo kultury ČR a Památník národního písemnictví. Vyhlášení proběhlo letos netradičně online formou pomocí videoprezentace připravené vizuálním umělcem Jakubem Jansou a grafiky Martinem Odehnalem a Štěpánem Malovcem. 

Nejkrásnější české knihy roku 2019 na YouTube.