Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.9.2019

Lenka Horňáková-Civade: Prezentace knihy "La symphonie du nouveau monde"

U příležitosti vydání nového románu "La symphonie du nouveau monde" Lenky Horňákové-Civade, držitelky Renaudotovy ceny lyceí za rok 2016 za román "Giboulées de soleil", Vás České centrum v Paříži a nakladatelství Alma Éditeur srdečně zvou na představení této knihy na Velvyslanectví ČR. V našem minulém newsletteru došlo omylem k chybnému uvedení místa konání akce, za což se omlouváme.

20.9.2019

Jazz V4

20.9.2019. Přijdťe si poslechnout jazz z krajin Visegrádské čtyřky v samém srdci Paříže!

20.9.2019    |    22.9.2019

Dny Evropského dědictví - Numismatická výstava : Od českého tolaru k americkému dolaru

České centrum připravilo ve spolupráci s Východočeským muzeem v Pardubicích a Univerzitou Pardubice numismatickou výstavu, jež mapuje vývoj měn v Evropě až po současnost se zvláštním zřetelem na tolarové měny v Evropských zemích až po americký dolar.

24.9.2019

InsightArt - Představení RToo skeneru

Odborníci z oblasti umění jsou zváni na prezentaci revolučního RToo skeneru. Jedná se o převratnou technologickou novinku českého start-upu InsightArt, který přichází se zobrazovací technologií nové generace. S pomocí této technologie lze získat snímek dosud nepředstavitelné kvality s velmi detailními informacemi o uměleckých dílech v 2D a 3D rozlišení.

1.6.2019    |    30.9.2019

Festival fotografie v La Gacilly

Festival fotografie v La Gacilly je mezinárodním setkáním fotografů. Program festivalu má prostřednictvím pohledů různých fotografů podnítit k reflexi. Letos se zaměřuje na východní a střední Evropu a je nazván „Znovu na Východ“. Představí významná jména z oblasti fotografie, včetně Josefa Koudelky. Návštěvníci si budou moci prohlédnout dosud ve Francii nepublikované fotografie dokumentující okupaci Prahy v roce 1968.

06.05.2019

Libuše Jarcovjáková na festivalu Rencontres d'Arles d2019

Rencontres d'Arles je přední mezinárodní festival fotografie. V letošním roce zastoupí Českou republiku významná česká fotografka Libuše Jarcovjáková se svými fotografiemi na téma ulice, noci, alkoholu, lásky a deprese v komunistickém Československu.

Kalendář

PARIS-PRAGUE JAZZ CLUB

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

14. 09. 2019

Vystoupení EX-SITU

Kurátorská platforma Ex-situ nabízí řadu představení, která jsou součástí jejich ročního programu. Organizaci tvoří hlavně mladí umělci, kteří se zajímají o otázky identity, hodnot a cest. Představení slovenské umělkyně Michaly Julinyové, nazvané Panorama Live, odráží vizi vystěhovalců, kteří z jejich nové země hledí na svou vlast. Představení živé scény umožňuje lépe pochopit pojmy jako je vysídlení, cestování, expatriace, nostalgie nebo objevení. Dílo zpracované Florou Bouteille, ve spolupráci s Swan Gautierem, odkazuje na kontext absolutní války, ale také na reprezentaci sebe sama. Veřejnost je nedílnou součástí tohoto díla, ve kterém by si každý měl najít svoji pozici. Při této příležitosti jste také zváni na klubovou párty, kterou organizuje hostující umělec. Akce je realizovaná ve spolupráci se Slovenským institutem v Paříži. ©YANN BOHAC

05. 09. 2019

SLEZAK

5.9.2019: V rámci Paris Design Week pro Vás připravujeme výstavu bytového nábytku ze Slezákových závodů, který se proslavil svým jedinečným tvarem.

05. 09. 2019

České centrum na Paris Design Week 2019

České centrum se již pravidelně účastní většiny významných pařížských událostí v oblasti designu. Poskytuje prostory českým umělcům k výstavám, uměleckým performancím či k neformálním setkáním. V rámci Paris design week 2019 se představí výstava kovového ohýbaného nábytku (Slezákovy závody) a Design pop-up store - Design experience Deelive. ©YANN BOHAC

27. 08. 2019

Literární večer s básníkem Janem Škrobem

27.8.2019: V rámci autorské rezidence v Cité internationale des arts přednese básník Jan Škrob v Českém centru úryvky ze své knihy „Reál“. V knize se prolíná politicky angažovaná poezie s intimní duchovní lyrikou, milostné motivy s postapokalyptickými vizemi, a realita splývá s fikcí.

Videa

Video placehodler