Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.4.2018

Kulatý stůl - What Education Do We Need?

České centrum ve spolupráci s kurátorem Jaroslavem Andělem pořádá diskusi se zástupci organizací OECD, UNESCO a vysokého školství na téma mezinárodního vzdělávání. Toto jedinečné setkání s odborníky je organizováno v rámci projektu Českých center - Czech Image.

27.4.2018

Projekt____JAZZDOG

Česká výtvarnice Tereza Lochmannová, absolventka pražské UMPRUM a pařížské École Nationale Supérieure des Beaux Arts (ENSBA), vytvoří grafické rytiny na dřevěné desky, které oživí prostor Paris-Prague jazz clubu. Zvolený ústřední motiv psa – symbolu převodníka do podsvětí – je zpracován jako spojnice mezi světem lidí a světem zvířat. V dřevořezech se nám otevírá okno paralelního světa groteskních návštěvníků sklepení pod klenbami.

3.5.2018

Cortot u Janáčka

Další z cyklu koncertů české a francouzské vážné hudby. České centrum Paříž ve spolupráci s prestižní hudební školou Ecole normale de musique Alfred Cortot pravidelně představuje studenty interpretující českou a francouzskou hudbu.

4.5.2018

Ameriga

4.5.2018 : Paris-Prague jazz club si Vás dovoluje pozvat na jedinečný koncert skupiny Ameriga. Ponořte se s námi do rytmů world music, zejména skvělého mixu evropské a africké hudby.

25.5.2018

Grooving Family Band

25.5.2018 : Rodinná blues-rocková kapela, skládající se z Dominique (kytara, basová kztara, vokály), Valentine (zpěv), Margot (kytara, bicí, zpěv), Louis-Marin (kytara, bicí, zpěv), Nico (basová kytara), Gégé des Portes (harmonika), Laurent (kytara) Dan (zpěv) a Maïlis (gospell vokál).

 

Growing Family Band

1.1.2018    |    31.12.2018

Společné století

Rok 2018 bude pro český a slovenský národ obzvláště důležitým rokem, kdy si budeme připomínat několik výročí spojených s významnými historickými událostmi Československa.

Kalendář

PARIS-PRAGUE JAZZ CLUB

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

13. 04. 2018

Vernisáž - Invaze 1968

12.4.2018 - Fotografická výstava kurátorky Dany Kyndrové založená na výběru ikonických fotografií zachycujících události invazi vojsk Varšavské smlouvy dne 21. srpna 1968 do Československa.

07. 04. 2018

Masterclass Radka Baboráka

Světoznámý český hornista Radek Baborák uskuteční v prostorách Českého centra sérii sedmi mistrovských kurzů. Spojeno s výstavou lesních rohů a dalších nástrojů. Den završí exkluzivní koncert R. Baboráka v klavírním doprovodu M. Sekery.

04. 04. 2018

Divadelní festival “Na skok do Prahy“ v Českém centru Paříž

Festival českého divadla začal v Českém centru Paříž slavnostním zahájením, debatou s autory a scénickým čtením. Účastníci měli možnost objevit současné směry české divadelní tvorby za přítomnosti pořadatelů festivalu a samotných autorů !

23. 03. 2018

David Böhm & Jiří Franta: Ilustrovaná nástěnná časová osa v Českém centru

21.3.2018 - Nástěnná malba dvou ikon české ilustrace v prostoru schodiště vedoucího do Paris-Prague jazz clubu. Dílem umělců Davida Böhma a Jiřího Franty byla ilustrovaná časová osa, která návštěvníky Českého centra Paříž hravou formou seznámila s významnými historickými, kulturními, vědeckými i sportovními událostmi, od vzniku Československa až do dnešní doby.

Videa

Video placehodler