Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.2.2018

The Feryel killers

Feryel (zpěv), Michaal Benjelloun (kytara), Steve Belmonte (bicí), Mehdi Madir/Xavier Zolli (baskytara).

1.3.2018

Cortot u Janáčka

Další z cyklu koncertů české a francouzské vážné hudby "Cortot u Janáčka". Ve spolupráci s prestižní hudební školou Ecole normale de musique Alfred Cortot.

2.3.2018

Meilhac String Band, Percy Copley a Chris Lancry

Hudební formace, která potěší milovníky Blues a Bluegrass. Percy Copley (mandolína), Chris Lancry (kytara/harmonika), Jeff LeGilcher (banjo), Gilles Michel (baskytara) v doprovodu Meilhac String Bandu:

8.3.2018

Dejme slovo ženám

Večer u příležitosti Mezinárodního dne žen. // České centrum Paříž pořádá setkání a debatu na téma postavení žen mezi dvěma kulturami. Ve spolupráci se Zastupitelským úřadem Paříž. // Libuše Gonet-Schulzová ~ Lenka Horňáková-Civade ~ Andrea Salajová ~ Linda Dušková ~ Ivana Balter-Halušková.

10.3.2018

Erotikon na Festivalu Toute la mémoire du monde

Rekonstruovanou kopii českého filmu Gustava Machatého z roku 1929 doprovodí živá hudba formace Neuvěřitelno. Exkluzivní projekce proběhne dne 10. 3. od 13H45 v rámci 6. ročníku festivalu restaurovaných filmů „Toute la mémoire du monde“.

11.3.2018

Alois Nebel na festivalu Týden zahraniční kinematografie

Promítání českého filmu Alois Nebel v kině "Les 3 Luxembourg" v rámci festivalu Týden zahraniční kinematografie. Za přítomnosti režiséra Tomáše Luňáka. AKCE V RÁMCI VÝROČÍ 100 LET ČESKOSLOVENSKA. Hlavního hrdinu, výpravčího Nebela čas od času přepadá podivná mlha, ve které se mu zjevují výjevy z temné minulosti Čechů, Poláků a Němců na Jesenicku: osidlování pohraničí, obsazení Sudet, transporty Židů, divoký odsun nebo události 50. let, pobyt vojsk Varšavské smlouvy i raný kapitalismus.

Kalendář

Kalendář

PARIS-PRAGUE JAZZ CLUB

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

16. 02. 2018

Rafani v Paříži

15.2.2018 - Výstava v Českém centru Paříž má za cíl uceleně představit uměleckou skupinu RAFANI francouzskému publiku. Je přehledová a průřezová, z větší části retrospektivní. Díky uspořádání výstavních prostor se jedná o site specific instalaci, kdy skupina pojme prostor umělecky jako celek. Ve spolupráci s galerií Luxfer.

14. 02. 2018

Diskusní večer: Budoucnost práce

13.2. 2018 - V rámci série Regards croisés vás zveme v úterý 13. února 2018 od 18H na další z řady diskusích večerů českých a francouzských řečníků, tentokrát na téma "Budoucnost práce" za účasti bývalého ministra Luca Ferryho a bývalého předsedy vlády České republiky Vladimíra Špidly. Akce se bude konat na velvyslanectví České republiky v Paříži.

09. 02. 2018

Pražákovo kvarteto v Ecole Normale Superieure

8.2.2018 - Koncert Pražákova kvarteta v Bibliothèque des lettres de l’École normale supérieure.

03. 02. 2018

Studenti DAMU přestaví hru Bohemia v Paříži

3.2.2018 - Představení studentů katedry autorské tvorby a pedagogiky na pražské DAMU. Exkluzivně pro pařížské publikum v ČC Paříž! Hra vznikla speciálně pro mezinárodní festival ve východofrancouzském Besançonu, kde studenti reprezentují Českou republiku a prezentují svou specifickou školní práci rovněž vedením workshopů a účastí v alegorickém průvodu. Vše Ve spolupráci s Českou školou bez hranic Paříž.

Videa

Video placehodler