Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.5.2019

Literární setkání s Biancou Bellovou Mediatéce Francoise Sagan

Literární setkání s Biancou Bellovou v Médiathèque Françoise Sagan v pátek 24. května 2019 od 19h u příležitosti nedávného vydání francozského překladu její knihy „Jezero".

24.5.2019

Matúš Jakabčic a Ludmila Štefaniková

24.5.2019 : Matúš Jakabčic a Ludmila Štefaniková tvoří duo : renomovaný kytarista a mladá vibrafonistka, skladatel a jazzová hudebnice.

28.5.2019

Samizdat: komentovaná prohlídka s Jiřím Gruntorádem

České centrum Paříž vás zve na komentovanou prohlídku výstavy Samizdat : zakázaná literatura, kterou Vás bude provádět Jiří Gruntorád, zakladatel a ředitel knihovny Libri Prohibiti, která zapůjčila vystavené knihy. Budete si moci zblízka prohlédnout jedinečné exponáty a dozvědět se více o příbězích, které tyto originály skrývají.

31.5.2019

Přednáška "Praha barokní"

Přednáška historika umění Zdeňka Bígla v Českém centru.

31.5.2019

LÉTAJÍCÍ RABÍN

31.5.2019 : "Létající rabín" je pětičlenné české hudební uskupení, zaměřené na hudbu klezmer. Jejich současná a zároveň nadčasová muzika se inspiruje tradiční hudbou a folklorem.

PARIS-PRAGUE JAZZ CLUB

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

17. 04. 2019

Samizdat: četba Hrabal a Černá

Scénické čtení zakázaných textů Bohumila Hrabala a Jany Černé, publikovaných jako samizdat. Literární večer je doprovodným programem výstavy Samizdat - zakázaná literatura.

15. 04. 2019

Koncert Puellae et Pueri a Sextet+

Společný koncert středoškolského smíšeného sboru Puellae et Pueri a mužského vokálního seskupení Sextet+ v Českém centru, během nějž zazní díla J. Temla, Z. Lukáše, J. Pavlici, J. Nováka, ale i úpravy známých lidových i umělých písní či české národní hymny Kde domov můj v plné verzi.

12. 04. 2019

Jazz Paul Novotny & Jazz N Tango

12. 4. 2019: Trio Paul Novotny & Jazz N Tango Vás roztančí svými rytmy v Paris-Prague jazz clubu.

10. 04. 2019

Výstava Samizdat - vernisáž

České centrum uvádí výjimečnou výstavu Samizdat se symbolickým podtitulem „Moc bezmocných“ podle textu Václava Havla, který zásadním způsobem ovlivnil tehdejší evropský disent. Tato výstava představuje samizdat jako nástroj intelektuálního odporu. Výstava byla připravena ve spolupráci s pražskou knihovnou Libri Prohibiti. Během jejího trvání bude probíhat doprovodný program v podobě workshopů pro děti, scénických čtení či kulatého

Videa

Video placehodler

Kalendář